Jak dítěti pomůžete při zánětu středního ucha

Prohřívání infračervenou lampou a inhalace vodní páry zmírní otok sliznice Eustachovy trubice a přispěje tak k normalizaci tlaku ve středouší. Dítěti můžete také podávat nosní kapky. Teplo tiší bolest: Dítěti přikládejte na ouško nahřívací láhev nebo obklady. Při akutních bolestech ucha se osvědčují alkoholové nebo cibulové obklady. Odpařující alkohol či éterické oleje tlumí bolest, zlepšují prokrvení postižené tkáně a tím přispívájí k rychlejšímu odsunu choroboplodných zárodků.  

Obklad na ucho:

  •  Alkoholový obklad: 70 procentní alkohol z lékárny zředíme vodou v poměru 1:1 . V roztoku namočený kapesník nejdříve vyždímáme a pak jej přiložíme na postižené ucho.
  • Cibulový obklad: Středně velkou cibuli nakrájíme na drobné kostky nebo plátky. Zabalíme je do tenčího kapesníku a ten podle popsaného návodu přiložíme na ucho. Návod : Obklad musí překrývat celý boltec. Překryjte jej igelitovou fólií. Obklad na uchu přidrží šátek. Ponechte jej na místě jednu až dvě hodiny, pokud dítě spí, nechte až do rána. Postup můžete opakovat až 3x denně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *